Blog > Komentarze do wpisu

Jaką lunetę wybrać?

Luneta myśliwska jest przydatna właściwie na każdym polowaniu. Pozwala ona dojrzeć czyhające zwierzę, w znaczący sposób poprawia nasze zdolności spostrzegawcze. Zwiększa ona w skuteczny i znaczny sposób widoczność.

Luneta myśliwska jest niezbędna właściwie na każdym polowaniu. Pozwala ona dojrzeć czyhające zwierzę, w znaczący sposób poprawia nasze zdolności spostrzegawcze. Zwiększa ona w skuteczny i znaczny sposób widoczność.


 Dlatego też wybór odpowiednich sprzętów tego typu wydaje się tak kluczowy. Lunety myśliwskie można nabyć w tradycyjnych sklepach, jak również w Internecie. Ważne jest by zanim się zakupi tego typu produkt poznać jego właściwości. Lunetę dobiera się oczywiście do naszej broni. By wybrać odpowiednio musimy zdawać sobie sprawę, jakiego typu broń posiadamy. Tańsza broń, na przykład wiatrówka wymaga mocniejszej lunety. To oznacza większy wydatek. Lunety dla myśliwych wybiera się ze względu na rodzaj polowania. Jeśli najczęściej polujemy w grupach, wybierzmy lunetę o małych powiększeniach. W ten sposób mamy zapewniony jasny obraz na dużym obszarze. Warto przemyśleć kupno lunety z powłokami antyrefleksyjnymi oraz podświetloną siatką celowniczą. Po kupnie lunety należy oczywiście ją w odpowiedni sposób zamontować. Niektóre bronie posiadają szynę montażową, inne specjalne miejsca utrzymujące lunetę. Wszystko zależy od producenta, który sam wprowadza rozwiązania montażu lunety. Ostatni punkt to decyzja, czy krzyż powinien być podświetlany, czy nie. Powodzenia w wyborze!

środa, 17 lutego 2010, myslistwo

Polecane wpisy