Blog > Komentarze do wpisu

Lornetki z serii Delta Optical Titanium

Lornetka to jeden ze zdecydowanie istotnych elementów wyposażenia myśliwskiego, toteż powinna ona być jak najbardziej profesjonalna, oraz charakteryzować się dużym poziomem wytrzymałości a przede wszystkim, dobrymi parametrami technicznymi.

Wśród wielu różnorodnych lornetek, stosowanych współcześnie przez myśliwych, na stosunkowo sporą uwagę zasługuje seria Delta Optical Titanium, które występują w dwóch typach, o różnym poziomie powiększenia, czyli lornetki oznaczane jako 8x56 oraz lornetki 10x56.

Obydwa modele lornetek Delta Optical, to bardzo dobra konstrukcja, wykorzystująca wszystkie najnowsze osiągnięcia w dziedzinie optyki, zamknięte w niewielkich gabarytowo rozmiarach opakowaniu z aluminium. Są one niesamowicie lekkie, wygodne oraz gwarantują bardzo duży poziom jasności obrazu, przy czym, precyzyjnie oddają także kolorystykę, co przecież, w wielu sytuacjach ma także dość spore znaczenie.

Zastosowano tutaj specjalne pryzmaty, wykonane ze szkła BaK4 jak również odpowiednie powłoki antyodbiciowe o bardzo wysokim poziomie sprawności który osiąga tutaj nawet pozim 99%, co zapewnia nam wspomnianą wysoką ostrość obrazu oraz wierną jego kolorystykę. Lornetki myśliwskie z serii Delta Optical Titanium, są chwalone przez użytkowników, również za stosunkowo niski poziom wad optycznych takich jak: astygmatyzm, aberracja chromatyczna, czy koma. Są to bardzo starannie i precyzyjnie wykonane lornetki, zamknięte w solidnej aluminiowej obudowie. Dostarczają doskonałych parametrów optycznych, przy niewielkich rozmiarach, co dla myśliwych ma bardzo duże znaczenie. Są one wodoszczelne, oraz wypełnione w środku azotem, przez co nawet stosowanie ich w czasie deszczu, jest całkowicie realne, bowiem nie dojdzie tutaj do zaparowania szkieł od środka.


Modele lornetki Delta Optical Titanium 8x56 oraz 10x56, różnią się przede wszystkim parametrem sprawności zmierzchowej, który w przypadku lornetki 10x56, jest nieco wyższy, dzięki czemu są one lepszym rozwiązaniem dla osób starszych, których źrenica oka po zmroku, rozszerza się już tylko do 5-6mm, a nie 7mm, jak ma to miejsce u ludzi młodszych. Oczywiście różnią się także powiększeniem, co już jest przecież zaznaczone w samej nazwie modelu lornetki. Modele te, nadają się perfekcyjnie do zastosowania w myślistwie, aczkolwiek dzięki swoim niewielkim rozmiarom, możemy je zastosować także i w innych sytuacjach.

Jeśli chodzi o kwestię ceny, to w zdecydowanej większości sklepów, zarówno tych myśliwskich, jak i zwykłych optycznych, lornetki o powiększeniu 8x56, to koszt zakupu w wysokości 799PLN, zaś drugi model tych lornetek czyli Delta Optical Titanium 10x56, kosztuje tutaj 849PLN. Są to dość przystępne ceny, zważywszy, na to jak obecnie kształtują się pozostałe ceny urządzeń optycznych, oraz ogólnie profesjonalnego wyposażenia dla myśliwych. Jednym słowem, są to bardzo dobre lornetki myśliwskie, które w zupełności wystarczyć powinny każdemu myśliwemu, nawet najbardziej wymagającemu.

Więcej informacji związanych z lornetkami i lunetami (nie tylko Delta Optical) możecie też znaleźć tutaj.

sobota, 29 września 2012, myslistwo

Polecane wpisy

Komentarze
2015/04/20 12:48:36
Czy Delta Optical będą lepsze niż taki Vanguard: www.agito.pl/lornetka-vanguard-spirit-ed-8360-pl-1003657/pd/D5SRTMBBM/? VAnguard trochę droższy, ale jeśli Delta jest lepsza, to po co przepłacać.