Blog > Komentarze do wpisu

Lornetki Alpen Rainier

Wśród wielu różnorodnych lornetek przeznaczonych dla myślistwa, na naszą największa uwagę zasługuje seria lornetek Alpen Rainier, czyli w pełni profesjonalnych lornetek, o wyjątkowo szerokim zastosowaniu. Generalnie rzecz biorąc, możemy tutaj powiedzieć, iż są to jedne z najlepszych, obecnie dostępnych na rynku lornetek, wobec czego, warto się nimi zainteresować, mimo stosunkowo wysokiej ich ceny.

Trzeba tutaj od razu na starcie zaznaczyć, iż są to lornetki przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy od lornetki oczekują przede wszystkim wygody użytkowania, poręczności, dokładnego i precyzyjnego obrazu. Lornetki Alpen Rainier występują w dwóch typach a są to: 8x42 HD ED oraz 10x42 HD ED. To co dla każdego użytkownika tego typu lornetek powinno być tutaj zdecydowanie najważniejsze to fakt, iż producent udziela nam w tym przypadku wieczystej gwarancji użytkowania, wobec czego, wszystkie powstające nie wskutek naszego użytkowania uszkodzenia będą usuwane na koszt producenta. Nie ma się tutaj jednak co dziwić. Lornetki te są bardzo kosztowne, a płacąc za lornetkę ponad 3 tysiące złotych wymagamy czegoś więcej niż dwóch lat bezpieczeństwa użytkowania. Jednym słowem, lornetki te, to wyjątkowo profesjonalny sprzęt, którego zakup zapewnia nam doskonałe warunki do precyzyjnej obserwacji bardzo odległych obiektów, oraz długi okres żywotności.

Obydwa modele zostały wyposażone w nowoczesne szkła o niskiej dyspersji ED, co zapewnia nam wyjątkowo czysty i klarowny, precyzyjny obraz obserwowanego przez lornetkę otoczenia. Wykonane są bardzo solidnie z gumowaną obudową, która zapewnia doskonałe wręcz utrzymanie lornetki w dłoni. Dodatkowo warto tutaj także podkreślić wygodę ogniskowania, przez solidnie i precyzyjnie wykonaną śrubę centralną, co w przypadku lornetek ze średniej półki cenowej nie zawsze jest tak precyzyjnie wykonane i dobrze przemyślane.

Jeśli chodzi podstawowe różnice pomiędzy tymi dwoma modelami, to przede wszystkim będzie to cena, bowiem lornetki Alpen Rainier 8x42 HD ED kosztują tutaj 3899 złotych, zaś model 10x42 HD ED, jest o sto złotych droższy. Musimy tutaj także zwrócić uwagę na różnicę powiększenia, widoczną już w samej nazwie lornetki, a więc model droższy zapewnia nam tutaj o wiele lepsze powiększenie, choć musimy przyznać, iż zarówno dla myśliwego, jak i dla ornitologa, powiększenie wielkości 8x, jest już w zupełności wystarczające, szczególnie jeśli jest ono jednocześnie bardzo wyraźne.

Reasumując, możemy tutaj powiedzieć, iż lornetki Alpen Rainier to na dzień dzisiejszy, jedne ze zdecydowanie najlepszych lornetek, jakie tylko może sobie wyobrazić profesjonalista myśliwy, wobec czego też, warto postarać się o zdobycie niezbędnych funduszy i zainwestowanie w zakup tego rodzaju lornetki, bowiem z całą pewnościa odpłaci się ona nam wygodą użytkowania, oraz wyjątkową trwałością, niespotykaną w przypadku lornetek nawet ze średniej półki cenowej.

środa, 21 listopada 2012, myslistwo

Polecane wpisy