RSS
środa, 30 stycznia 2013
Wśród wszystkich producentów odzieży myśliwskiej, jednym z bardziej popularnych w ostatnim czasie jest bez wątpienia Harkila, producent wyjątkowo stylowej i ekskluzywnej odzieży. Jest to co prawda odzież nieco bardziej kosztowna, nie mniej jednak gwarantująca nam nie tylko pełne bezpieczeństwo pod względem wszystkim potencjalnych zagrożeń podczas polowania, jak również zapewniająca estetyczny wygląd. Mamy tutaj do wyboru całe profesjonalne zestawy, od spodni po same kurtki. Dziś chcielibyśmy nieco bliżej przedstawić odzież produkcji Harkila oraz zaprezentować jej podstawowe zalety, które sprawiają, iż jest to odzież niesamowicie popularna wśród profesjonalistów.
sobota, 29 grudnia 2012
W czasie każdego polowania, zdecydowanie najbardziej narażony na niebezpieczeństwo jest bez wątpienia słuch, bowiem podczas oddawania strzału mamy do czynienia z wyjątkowo wysokim poziomem hałasu, jaki towarzyszy samemu momentowi strzału. Dlatego też, poprawne zabezpieczenie się przed hałasem podczas strzelania jest tutaj niezwykle istotnym aspektem, kompletowania wyposażenia myśliwskiego. Trzeba będzie po prostu zaopatrzyć się w odpowiednie ochronniki słuchu, przy czym warto tutaj wspomnieć iż obecnie do naszej dyspozycji, są przede wszystkim ochronniki pasywne, czyli ochronniki stosowane także w zakładach przemysłowych, jak również ochronniki aktywne, zapewniające nam jednocześnie wytłumienie hałasów, jak i możliwość podłączenia zestawów krótkofalowych, w celu możliwości kontaktowania z pozostałymi myśliwymi.
środa, 21 listopada 2012
Wśród wielu różnorodnych lornetek przeznaczonych dla myślistwa, na naszą największa uwagę zasługuje seria lornetek Alpen Rainier, czyli w pełni profesjonalnych lornetek, o wyjątkowo szerokim zastosowaniu. Generalnie rzecz biorąc, możemy tutaj powiedzieć, iż są to jedne z najlepszych, obecnie dostępnych na rynku lornetek, wobec czego, warto się nimi zainteresować, mimo stosunkowo wysokiej ich ceny.
środa, 24 października 2012
Skompletowanie własnego zestawu odzieży myśliwskiej, może nastręczać pewne trudności, szczególnie początkującym myśliwym, wobec czego, warto tutaj będzie udzielić kilku rad i wskazówek, odnośnie doboru odzieży na każdą okazję. Oczywiście na rynku, w sklepach myśliwskich, możemy się spotkać z dość szeroką gamą tego typu asortymentu, nie mniej jednak, trzeba tutaj przyznać, iż najlepiej z wszystkich wypada tutaj odzież marki Fjall Raven, produkowana ze zdecydowanie najlepszych materiałów.
sobota, 29 września 2012
Lornetka to jeden ze zdecydowanie istotnych elementów wyposażenia myśliwskiego, toteż powinna ona być jak najbardziej profesjonalna, oraz charakteryzować się dużym poziomem wytrzymałości a przede wszystkim, dobrymi parametrami technicznymi.
sobota, 18 grudnia 2010
Trudno jednoznacznie stwierdzić, czym jest sokolnictwo. Pokrótce można napisać, że jest to proces oswajania drapieżnego ptaka, polegający na ukrócaniu i unoszeniu, zwabianiu. Sokół ma być nauczony przylatywać do opiekuna, po uprzednim treningu. Oswojony sokół to sokół, z którym wychodzi się na pole, wypuszcza się go całkiem luzem, ptak może swobodnie latać, a potem wrócić do swojego pana, zwabiony kawałkiem mięsa i poczuciem bezpieczeństwa u swojego właściciela.
sobota, 18 września 2010
Myślistwo to dla wielu bardzo miła odskocznia od dnia codziennego.
sobota, 19 czerwca 2010
Spodnie dla myśliwych należy kupować z rozwagą. Jest to jedna z bardziej istotnych pozycji do zakupienia.
środa, 17 lutego 2010
Luneta myśliwska jest przydatna właściwie na każdym polowaniu. Pozwala ona dojrzeć czyhające zwierzę, w znaczący sposób poprawia nasze zdolności spostrzegawcze. Zwiększa ona w skuteczny i znaczny sposób widoczność.
sobota, 21 listopada 2009
Bóbr to niezwykle interesujące i równie rzadkie zwierzę. Już w XIX wieku uważane za niezmiernie rzadkie ze względu na nielicznie występujące osobniki.
 
1 , 2 , 3